Які сорти яблук користуються в Європі найбільшою популярністю

Голден Делішес, Гала, Айдаред, Ред Делішес, Дожнаголд, Джонагоред, Чемпіон - найбільш популярні сорти яблук у 2016 році в Європі. Майже той же сортовий склад - і в США, за вийнятком Фуджі, Гренні Сміт. А азіатські країни більше люблять червоне яблуко.
Найбільшим виробник яблук в Європі є Польща, розповів Дмитро Крошка, голова асоціації «Укрсадпром»: «З 2010 року, коли почала діяти дотаційна програма, збільшився урожай, Польща посунула Італію, Францію, Бельгію - історичних гравців на ринку фруктів, тому що стала вирощувати дешеві яблука», - додав Дмитро Крошка.
На думку пана Крошки українські садівники вирощують занадто багато сортів, що не дозволяє формувати великі експортні партії.
«У деяких господарствах доходить до декількох десятків сортів», - додав експерт.
В останні роки стрімко зростає виробництво яблук у КНР. Там зосереджена половина світового врожаю яблук і 2/3 світового урожаю груш. Будучи найбільшим виробником, Китай є і найбільшим споживачем цих фруктів. Друге місце займає Індія. Там діє заборона на імпорт до нового року.
«Українські виробники майже нічого не роблять, щоб не реалізовувати яблука з поля, а зберігати та отримати згодом більший прибуток. Ринок вимагає товарного якості, для цього потрібно зробити низку рішень, пов'язаних з логістикою, та правильно вирощувати», - розповів Д. Крошка.
Понад 100 країн імпортують українські яблука. Але взагалі в світі тільки 24 країни ввозять партії понад 100 тис. т цих фруктів. Для зарубіжних поставок дуже важлива тара. Якщо вітчизняний споживач готовий купувати яблука прим'яті або з іншими дефектами, то закордонний - більш вимогливий.
Нинішній рік у цілому не урожайний. За ЄС зменшилася урожайність на 20%. Найбільше постраждала Бельгія, Польща втратили близько 30%.
По Україні державна статистика показує приріст урожаю на 1%. Однак, Дмитро Крошка досить скептично оцінює ці дані.
«За нашою інформацією, зменшення врожаю складе близько 40%. Великої шкоди було завдано якості продукції - багато сітки на Голдені, багато деформації», - додав голова асоціації «Укрсадпром».



Оставить комментарий
Залогиньтесь, чтобы оставить комментарий